Bajecnazenska.cz

Zbavte se bradavic za pomocí přírody

zbavte se bradavic za pomoci prirodyPřiznejme si, že mít bradavice, může být nejen nepříjemné, ale ženy jsou zároveň nuceny uklidit své krásné podpatky a zahalit své nožky do pevné boty. Pokud ale začnete s léčbou bradavic včas, můžete se jich snadno zbavit i bez chemických léčiv. Zkuste naše tipy, jak se jich zbavit za pomocí přírody.

Nejdříve by bylo vhodné si říct, co to bradavice vlastně jsou. Jde vlastně o malé výrůstky na kůži, které mají tvrdou texturu a mohou se rozšiřovat do různých částí pokožky. Nejčastěji jimi trpí děti, ale dospělí se jim taky nevyhýbají. Skutečností je, že jsou bradavice relativně „neškodné“, avšak jedná se o infekční kožní problém, který je třeba řešit hned, jakmile se objeví. Nejčastěji se vyskytují na chodidlech, mezi prsty a na prstech – zde mohou být bolestivé a velmi nevzhledné. Bradavice vznikají díky infekcím typu HPV nebo pappiloma viru. Lidé, kteří mají sníženou imunitu, mají vyšší šanci, že se u nich bradavice objeví. Četnost bradavic také zvyšuje riziko pro vyvíjející se některé druhy rakoviny. Není se ale čeho bát. Pokud mát bradavice, máte několik možností. V první řadě můžete vyzkoušet naší přírodní léčbu po domácku, ovšem doporučujeme ji kombinovat s léky z lékárny a v případě, že to nepomůže, navštivte kožního lékaře, který je schopný bradavice rychle vypálit a zbavit vás jich.

A teď zpět k domácí léčbě. Existuje celá řada potravin a rostlin, které vás mohou tohoto nepříjemného problému zbavit. My doporučujeme např. fíky – ty jsou nejen výživné, ale také vám mohou pomoci při léčbě bradavic. Mléčná šťáva z fíků při aplikaci na postižená místa může pokožku uklidnit a bradavice odstranit. Tuto proceduru provádějte zhruba 2-3 týdny. Pokud však nemáte doma fíky, můžete vyzkoušet ricínový olej, který aplikujte na bradavice každou noc. I tato léčba je však poměrně dlouhá, vyžaduje i několik měsíců.

Pokud si říkáte, že byste radši něco jednoduššího, co máte doma určitě v ledničce, sáhněte po bramborách – nakrájené plátky mají antiseptické vlastnosti, které pomáhají kůži zbavovat bradavic. Pokud vám plátky nevyhovují, můžete si brambory lehce nastrouhat – plátky nebo směs necháte působit na postižených místech několik minut, hodin. Pro dosažení lepších výsledků doporučujeme brambory zajistit, tedy obvázat nohu bandáží, aby se udržely na správném místě. Nejlépe nechte působit přes noc a ráno očistěte studenou vodou. Krom bradavic vám jistě udělá radost, že proti bradavicím můžete bojovat i s cibulí. Cibule je velmi silná a pomáhá stimulovat krevní oběh na určité oblasti pokožky. Při používání cibule však dbejte na šetrnost, protože i cibule dokáže pokožku nepěkně podráždit. Šťávu ze syrové cibule aplikujte na postiženou oblast a nechte zaschnout. Bradavice potom už neomývejte. Tento druh léčby je velmi účinný a funguje jak na chodidlech, tak rukách.

A protože se mohou bradavice vyskytnout i na obličeji, doporučujeme vám taktéž sáhnout po přírodě. Například mléko ze stonku pampelišky může snížit výskyt bradavic na tváři. Vynikající léčivé vlastnosti má ale i měsíček. Listy měsíčku namočte v misce s vodou po dobu několika minut, vytvořte si lehkou pastu z lístků, kterou aplikujete na bradavice a necháte působit nejméně dvě hodiny. Poté opláchnete. Nemáte-li doma měsíček, určitě si můžete domů pořídit kešu ořechy. Olej z kešu skořápek dráždí pokožku, čímž odstraňuje bradavice. Pasta kešu s mlékem se může nanášet na postižené oblasti pro dosažení lepších výsledků.

Obecně doporučujeme všem lidem, kteří trpí bradavicemi, aby jedli hodně bohatou stravu na ovoce – to zvyšuje činnost imunitního systému. Zaměřte se především na ovoce, jako je ananas, hrušky, jablka a papája. Tyto ovoce a jejich složky dokážou tělo zbavit škodlivých bakterií a toxinů v těle. To vám pomůže zlepšit celkovou strukturu pokožky.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!