Bajecnazenska.cz

Dětské náušničky – jak vybrat ty pravé a bezpečné?

Čekáte holčičku nebo už se vám narodila? Pokud i vy patříte k rodičům, kteří chtějí nechat své dceři propíchnout ouška, pak je ideální čas na výběr vhodných náušniček. Přinášíme vám rady, co při výběru neopomenout a jak vybrat hned na poprvé správně.

Výběr dětských náušniček – jak na něj?

Dětské šperky jsou srdeční záležitostí. Ať už je vybíráte pro svoji dcerku, nebo jako dárek pro čerstvou maminku, pak je třeba řídit se několika pravidly, díky nimž vyberete krásné a zároveň bezpečné šperky.

První dětské náušnice by měly být:

  • v malém rozměru a ve správném tvaru,
  • opatřené dětskou pojistkou,
  • takové, aby se dítě nikde nezachytilo.

Kvalita hraje důležitou roli

Při výběru dětských náušnic je třeba dbát na kvalitu a vybírat opravdu pečlivě. Počítejte s tím, že dětské ouško je citlivé a neunese stejnou váhu jako boltec dospělé osoby. Kromě toho by náušnice měly mít také dětskou pojistku, díky které pak nepůjdou náušničky lehce otevřít.

Zvažte materiál

Stejně jako vybíráme náušnice pro sebe či své blízké a zaměřujeme se na materiál, tak stejně bychom měli přistupovat k výběru náušnic pro děti. Materiál je nutný zvážit hlavně kvůli jeho kvalitě a také z důvodu, že děti mohou být na některé materiály alergické.

V tomto případě patří k nejspolehlivějším materiálům zlato a platina, neboť jsou hypoalergenní, takže riziko alergické reakce je minimální. Zlato disponuje řadou výhod – má vysokou chemickou odolnost, lesk a neoxiduje, proto jsou dětské zlaté náušnice nejlepší volbou ve srovnání s ostatními kovy.

Alergie na zlato

Někdy se může stát, že se přece jenom objeví alergie na zlato. Ve většině případů není alergická reakce způsobena samotným zlatem, ale jiným kovem, který byl do slitiny přidán. Dejte si proto pozor, zda jsou náušnice opravdu jen ze zlata nebo obsahují i jiné kovy.

A co tvar?

Bižuteriím se vyhněte. V těch se často prodávají náušnice ve tvaru kruhů, visaček a různě zdobené náušnice, které nejsou vhodná pro dětská ouška a to nejen svou velikostí, ale také tvarem. Vybírejte  dětské náušnice proto buď osobně ve zlatnictví, nebo na internetu, kde se zaměřují i na prodej dětských šperků.

Co se týče tvaru náušniček, i zde hraje důležitou roli bezpečnost, proto vybírejte se zaoblenými hranami. Díky tomu zamezíte případnému zachycení se náušnicí o oblečení.

Bezpečnostní pojistka a zapínání

Abyste se vyhnula ztrátě nebo spolknutí dětských náušniček, je nutné vybírat ty s dětskou pojistkou. Nejvíce využívaným a nejbezpečnějším typem jsou náušničky se zapínáním brizura. Jedná se o zapínání zepředu, kde se háček zasune do očka. Díky tomuto zapínání se náušnice dobře nasazují i sundavají.

Nakonec jejich hezký vzhled

Co se týče vzhledu a motivů, těch je v dnešní době na trhu celá řada. Vybírat můžete z klasických květinek, srdíček, zvířátek, jednoduchých i abstraktnějších tvarů. K dostání jsou samozřejmě náušnice jednoduché, osázené kamínky nebo s nevšedním provedením. Záleží jen na vás, které se vám zalíbí a které nakonec zvolíte pro malou princeznu.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!