Bajecnazenska.cz

Jak v zimě neuklouznout? Pořiď si pořádné boty

„Au,“ skučíš, když se ti podaří sklouznout se na i jenom mírně umrzlém chodníku. Pořádně se narazíš a pár dní trvá, než přestaneš úpět, když si sedáš. Kdybys ale nepodceňovala situaci a nechodila v zimě v letních botách, všechno mohlo být jinak. Zkrátka a jednoduše, každé roční období si žádá jiné obutí, zimu nevyjímaje.

Vyměnit obutí za zimní je důležité

Stejně jako před zimou auto přezouváš z letních gum na zimní, i svoje obutí bys měla před zimou převléct z letního na zimní. To znamená vyměnit boty v botníku. Ono totiž není samo sebou, že některé boty jsou určeny do letních veder a jiné naopak do mrazu. Nejde jenom o tom, že zimní boty mají pořádnou teplou vnitřní stélku a jsou nepromokavé. Zároveň jim nechybí kvalitní zimní podrážka, na které prostě neuklouznete, ani když bude venku náledí.

Nekopíruj každou hloupost

Nevšímej si toho, že někteří týpci si i v zimě obouvají letní boty. Nemusíš podle nich kopírovat každou hloupost. Řiď se svým vlastním rozumem, který ti říká, že by sis měla pořídit pořádné zimní boty, které něco vydrží. Pokud netušíš, jaké to jsou, tak se podívej, například zimní tenisky Converse jsou vážně stylové. Určitě tě přesvědčí o tom, že být elegantní, a přitom zároveň v teple se rozhodně nevylučuje. Právě naopak. Obojí se dá krásně skloubit.

Pořádné podrážky nekloužou

Jistě tě potěší, že v těchto botách nezmokneš. Mají totiž nepromokavý svršek. Příjemná měkká stélka je nejenom teplá, ale také dokáže výborně tlumit nárazy. Díky tomu se ti bude chodit doslova jako v peřince. Navíc vulkanizovaná podrážka s maximální trakcí, tedy třením, se postará právě o to, abys po chodníku neklouzala. Budeš si tak moci v zimních teniskách bez obav vykračovat, i když námraza pokryje chodníky. Nebezpečí naraženého zadku ti v těchto botách určitě nehrozí.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!