Bajecnazenska.cz

Lyžařská sezóna začíná!

Na lyžařskou sezónu se těší většina z nás. Nesmíme však zapomínat na správnou péči o lyžařské vybavení! Na co si dát pozor a jak správně dát všechny pomůcky “do pucu”? A máte vůbec všechno potřebné vybavení? Pojďme se na to podívat!

Kdy se pustit do kontroly?

Nejlépe uděláte, když své vybavení omrknete dříve než později. Představte si nejhorší možný scénář. Naplánovaná dovolená na lyžích a vy si v den odjezdu uvědomíte, že nemáte lyžařské kalhoty. Hrůza! Vyhněte se chaosu a svou výbavu prohlédněte co nejdříve a s dostatečným předstihem.

Oblečení dosloužilo?

Jak vypadají vaše lyžařské rukavice? Jsou to jen otrhané kusy hadru nebo máte krásné nové, které zahřejí? A co spodní kusy oblečení? Dáváte přednost svetru nebo funkčnímu prádlu? A nezapomeňte ani na své ratolesti! V jakém stavu je dětská zimní kombinéza? Je moc malá a ošoupaná nebo tuto zimu ještě vydrží?

Možná během kontroly zjistíte, že lyžařská bunda nebo kalhoty mají své nejlepší dny dávno za sebou. Nedělejte si s tím těžkou hlavu a využijte toho, že si můžete vybrat to nejlepší na trhu. Sáhněte po materiálu gore tex. Je dokonale prodyšný, ale také větruvzdorný a nepromokavý. Zkrátka ideální parťák na sníh! Další známý materiál je pak softshell, který využijete jak u bundy, tak u mikiny nebo kalhot.

Jak jste na tom s údržbou?

Dopadlo to loni tak, že jste lyžařskou výbavu zavřeli do sklepa a nechali ji být? Tentokrát si zaslouží opravdovou péči! Lyžařské bundy i kalhoty vyperte a po uschnutí naimpregnujte. Dejte však pozor na materiály. Praní softshellové bundy vyžaduje speciální prostředky, stejně jako praní bundy s membránou. Než se pustíte do práce, ověřte si své počínání. Nejste-li si jisti, obraťte se na čistírnu, která bude vědět, jak na to. Navíc vám čistírna cleany.cz, špinavé lyžařské oblečení odveze a vyčištěné kousky zase přiveze až k vám před práh.

Snowboard nebo lyže?

V neposlední řadě si prohlédněte své parťáky, se kterými budete na sněhu řádit. Ať jde o lyže nebo snowboard, zkontrolujte vázání a ujistěte se, že vše sedí jak má. V případě potřeby zaneste své vybavení do servisu, kde se o něj vhodně postarají. U svých potomků ověřte, zda jim stále sedí obuv a lyžařské hůlky mají dostatečnou výšku. Nezapomeňte ani na bezpečnost. Nejlépe uděláte, když do své výbavy zahrnete i přilbu. Nejen pro děti, ale i pro vás.

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!