Bajecnazenska.cz

Masáže doma – jaké a proč?

Trápí vás bolest zad, krční páteře nebo rovnou celého pohybového aparátu? Namohli jste si svaly a teď je pro vás každý krok utrpení? Pak přišel čas na masáž! Ta patří mezi nejstarší a v současné době také nejoblíbenější regenerační proceduru. Užívá se nejenom k odstranění stresu a napětí, ale i k léčbě či doléčení nejrůznějších chorob a úrazů.

V dnešní době už neplatí, že si masáž můžete užít pouze v salonu od profesionálních masérů. Tuto příjemnou relaxaci si díky kvalitním rehabilitačním či masérským pomůckám lze vychutnat také v pohodlí vašeho domova.

Masážní přístroje a pomůcky

Dnešní trh nabízí spousty kvalitních masážních pomůcek, díky nimž se hravě zvládnete namasírovat od hlavy až k patě. Po náročném pracovním dni či celodenním sezení u počítače si tak dopřejete zaslouženou relaxaci a povzbudíte každé místo svého těla. Díky rehabilitačním pomůckám na krk, pas, stehna, záda nebo chodidla se zbavíte veškeré bolesti, která vás trápí.

Masážní křesla

Masážní křesla nabízí plnohodnotný masážní systém, který vám pomůže při problémech s páteří, odstraňuje bolesti svalů a navrací jim pružnost. Plnohodnotně tak nahradí návštěvy u maséra a vy si tuto příjemnou relaxaci můžete užít doma či v kanceláři. Masáží se navíc zbavíte stresu a zlepšíte si krevní oběh.

Masážní podložky

Masážní podložky jsou jedny z nejvyužívanějších masážních přístrojů pro domácí využití. Pokud nechcete investovat do poměrně drahých masážních křesel, bude tou pravou volbou právě masážní podložka. K sehnání je velké podložka – matrace, která namasíruje celé vaše tělo, dále masážní podložka na záda či bedra, ale také menší podložky – polštáře určené pouze pro jednu partii, například masážní vibrační polštáře pod ramena, apod.

  • Masážní matrace – Masážní matrace jsou podložky instalované vleže, ale jdou nastavit také do polohy sedu. Pravidelné masáže s masážními matracemi podporují prokrvení vašeho těla, uvolní ztuhlou šíji a oblast ramen.

  • Masážní podložka do auta/ na křeslo – Masážní podložky do aut jsou svým tvarem a ergonomií přizpůsobeny pro masáže vsedě. Můžete je používat nejenom v autě, ale také doma či v kanceláři.

  • Masážní podložka do vany – Masážní podložky do vany vám dopřejí úžasnou relaxaci po náročném dni. Jsou vyráběny v různých rozměrech do všech typů van. Přenosná masážní perličková podložka do vany vám poskytne pocit uvolnění napětí svalů a kloubů, a kombinace hydromasáže s teplou vodou napomůže snížení únavy a stresu.


Krční masážní přístroje

Pokud vás trápí problémy s krční páteří, zřejmě půjde o její zablokování. Avšak i na tuto nepříjemnou bolest existují masážní přístroje, které vám krk pomůžou uvolnit a rozhýbat. Přístroje pro krční masáž využijete nejenom doma, ale také v práci nebo na cestách.

Masáže nohou a chodidel

Po celodenním chození jistě pociťujete namožení chodidel či nateklá lýtka. S tímto problémem vám může pomoci speciální masážní přístroj na nohy, který vaše nohy náležitě uvolní. Bolesti a únavy v nohou se můžete zbavit také dalšími masážními pomůcky, mezi něž patří například masážní pantofle, akupresurní podložky, disky, apod. V poslední době jsou velmi oblíbené masážní vany. Perličková masáž na nohy, bude na vaše chodidla působit doslova blahodárně a poskytne jim příjemné osvěžení.

Ruční masážní přístroje

Ruční masážní přístroje jsou ideální pro domácí či kancelářské použití. Nepotřebujete totiž žádné speciální místo, ani nejste závislí na poloze, ve které se právě nacházíte. Tyto masážní přístroje můžete použít na jakoukoli partii vašeho těla, ve které právě pociťujete bolest či napětí. Jsou rozdělovány na mechanické a elektronické masážní přístroje a ve většině případů není potřeba ani žádná zásuvka nebo kabely.

Masér do domu

Pokud nejste zastánci techniky a raději preferujete klasickou masáž od profesionálních masérů, a přesto byste si ji raději vychutnali z pohodlí domova, i pro vás existuje řešení. Maséra či masérku si dnes můžete zavolat k sobě domů. Ve většině případů stačí jen zajistit dostatečně velký prostor, kam si masér postaví masážní stůl a upozornit zbylé členy rodiny, aby ničím nenarušovali průběh masáže. Poté už se můžete uvolnit a vychutnat si tuto příjemnou relaxaci, která vás zbaví bolesti a napětí.


Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!