Bajecnazenska.cz

Otázka/odpověď: Kdy začnete vidět vyrýsované svaly?

Image courtesy of freedigitalphotos.netCvičíte téměř každý den jako blázen, ale stejně se ne a ne dočkat vyrýsovaných svalů na bříšku? Za jak dlouho se vám ve skutečnosti svaly vyrýsují a co pro to musíte udělat?
Otázka: Bez ohledu na to, kolik cviků na břicho provedu a kolik opakování, stejně se mi na břiše svaly pořádně nerýsují.  Co dělám špatně?

Odpověď: Základní cviky na břicho vám sice vybudují a zpevní svalstvo, ale sami od sebe se určitě jen tak nevyrýsují. Může se vám sice na bříšku lehce rýsovat pekáč buchet, ale pro to, abyste měli skutečně hodně vyrýsované svalstvo, by muselo procento vašeho tuku v těle klesnout pod 20 %. K tomu, abyste toho docílili, budete muset přestat dělat klasické cviky na břicho, které vám tolik kalorií nespálí a naopak se zaměřit na pořádně intenzivní trénink, který nastartujte váš metabolismus a pomůže se vám ta zbavit přebytečného tuku.

Je lepší zaměřit se na kardio cvičení – cvičit zhruba 20 minut intenzivně kardio a do toho přidat cvičení na břicho s vysokým počtem opakování. To váš metabolismus pořádně nakopne a kalorie budete spalovat ještě nějakou dobu po vašem cvičení. Pokud přímo ale neholdujete kardio cvičení, můžete ho zaměnit například s jízdou na kole nebo během.

Je třeba si ale také uvědomit, že v tom, jak moc je schopno se vaše břicho vyrýsovat, hraje důležitou roli také genetika. Některým lidem se v oblasti pasu vytváří více tuku než jiným. Tak či onak, zaměřte se na vytrvalostní trénink, bez kterého se vám břicho jednoduše nevyrýsuje.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!