Bajecnazenska.cz

Dřevěné pelety

V dnešní době je životní prostředí již velmi znečištěné a také zamořené. Ať už výfukovými plyny z dopravních prostředků, kterých neustále přibývá, nebo i spalováním nekvalitních materiálů ve Vašich kamnech a jejich následné rozfoukání z komína do vzdáleného okolí.

Ubližujete tím nejen sobě, ale i svému blízkému okolí přátel, zvířectvu a dokonce i přírodě.

Proto je tu zajímavá novinka ekologického paliva. Na trhu relativně nové dřevěné pelety a peletky se stávají pro zákazníky zajímavé a v neposlední řadě také oblíbené. Hlavně tím, že méně zatěžují životní prostředí a vy se pak můžete cítit lépe, že nejste ten, kdo by přírodu a vzduch okolo Vás ničil a znečišťoval.

Dřevěné pelety se vyrábějí jako vedlejší produkt při zpracování dřeva. Používají se jako kvalitní ekologické palivo hlavně z toho důvodu, že mají vysokou hustotu a opravdu malý obsah vody. Vyrábí se procesem tzv. peletizace, kdy se lisuje a tvaruje vstupní materiál na speciálních lisech. Materiál je při tomto procesu protlačován skrz malé otvory a následně zahříván až na teplotu 100 °C. Vlivem teploty je celulóza obsažená ve dřevě změkne, začne lepit, a díky tomu jde vytvarovat tvar granule (pelety), který se vyrábí v rozměrech od 6 do 20 mm.

Topit dřevěnými peletami je výhodné, protože jsou maximálně citlivé k životnímu prostředí. Poměr ceny a výkonu je opravdu velmi příznivý. Dokazují to i statistky stále stoupajícího prodeje. Při topení peletami se vytváří nízký obsah popele asi jen 1 %. Mají vysokou energetickou výhřevnost. Jejich objem je malý, proto Vám to také ušetří spoustu starostí se skladováním. Cena pelet je v poslední době velmi stabilní.


Na rozdíl od paliv jako je plyn nebo uhlí se jedná o obnovitelný zdroj energie. Dnes má spalování dřevěných pelet tzv. nulovou bilanci. To znamená, že do vzduchu je po spalování vypouštěno jen tolik oxidu uhličitého, kolik předtím sami stromy při svém růstu uvolnily kyslíku do ovzduší.

Kotle na pelety jsou plně konstruovány tak, aby ušetřily práci lidem, kteří si tento druh topení vyberou. Na pravé nebo levé straně je vstup do kotle, do nějž se sami sypou pelety z naplněného zásobníku vedle kotle či ve vedlejší místnosti. Zásobník může mít různé rozměry podle přání klienta. Výkon a další funkce kotle jsou řízeny elektronickou regulací. Ta přesně určí chod kotle podle vašich navolených požadavků.

Pokud jste se nad tímto problémem ještě nezamýšleli, určitě je vhodná doba na to pořídit si také kotel na pelety a dostatečné zásoby pelet na zimu. Zajisté se Vám vaše investice vyplatí a nebudete litovat. Firma OPTIMTOP s.r.o. nabízí dopravu pelet zdarma po celé republice již od jedné objednané palety.


Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!