Bajecnazenska.cz

Kardio cvičení doma – jednoduše a efektivně

Kardio cvičení je především o pohybech našich svalů, váš metabolismus při něm jede na plné obrátky a spaluje velké množství kalorií. Jak ho ale ještě více zintenzivnit, abyste skutečně zhubli?

Intervaly jsou důležité

Při kardio cvičení je velmi důležité, abyste střídali vysokou a nízkou intenzitu cvičení, je to nejjednodušší způsob, jak spalovat tuk. Nejdříve je dobré se zahřát na 10 minut a pak začít s intenzivním cvičením.

Stejně důležité je ale také postupné přidávání. Kardio cvičení je totiž také o tom, že zátěž postupně stupňujete. Pokud budete neustále tempo a délku cvičení střídat, budete spalovat více. Je samozřejmě ale lepší délku cvičení postupně prodlužovat, protože každému pohybu se tělo po čase přizpůsobí. Doporučujeme například 30 až 60 minut dvakrát týdně a postupně přidávat.

U tohoto druhu cvičení by se mělo brát také v potaz, jak moc úsilí mu věnujete. Pokud nebude vaše tepová frekvence dostatečná, samozřejmě to pro vás bude znamenat, že nebudete spalovat dostatečné množství kalorií a cvičení pro vás nebude mít ten správný a kýžený efekt. Pro příklad – zahřejte se na 10 minut, pak se dalších 10 minut věnujte intenzivnímu tempu a poté na 5 minut zpomalte – díky tomu si i vydechnete a metabolismus bude pracovat na plné obrátky. To vše pak můžete ještě několikrát zopakovat, záleží při kardio cvičení i na vaší kondici.

Nezapomínejte na odpočinek

Ano, jistě že každé cvičení si žádá odpočinek, svaly se musí regenerovat a odpočinout si. Pokud při cvičení pociťujete svalovou bolest nebo únavu, můžete buď zmírnit tempo anebo jednoduše přestaňte cvičit. Rozhodně nedoporučujeme cvičit každý den 7 dní v týdnu, jelikož to není pro svaly dobré. Pokud to ale bez pohybu dlouho nevydržíte, můžete kardio cvičení nahradit jinou aktivitou, např. jízdou na kole nebo zumbou – to jsou dvě aktivity, při kterých též spalujete velké množství kalorií.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!