Bajecnazenska.cz

Jak rychle zhubnout stehna

Stehna patří mezi rizikové partie z hlediska ukládání tuku. Především u žen tak mohou být tukové zásoby v této oblasti poměrně problémem. Pojďme se tedy podívat na to, jak v oblasti stehen zhubnout skutečně rychle. Základem by měla být kombinace správné stravy, pohybu a speciálního cvičení.

Základ je dietní, ale zároveň i pestrá strava

Základ úspěchu je tedy vhodná dietní strava. Bez ní nemá jakékoliv další cvičení účinek. Podíváme-li se na nejvhodnější kombinace, můžeme vycházet ze známé potravinové pyramidy. Základem tedy bude ovoce a zelenina, kterou bychom měli doplnit vhodnou rybou, bílým masem, ale i nízkotučnými mléčnými výrobky. Chybět by ale neměla vláknina, či složitější sacharidy – obojí ideálně získané z celozrnných těstovin, nebo pečiva. Cílem stravy je to, aby mělo tělo dostatek bílkovin, minimum cukrů a tuků, ale aby mělo také sacharidy, které svalům dodají energii.

Aerobní cvičení je základ

Máme-li v oblasti stravy jasno, je třeba se zaměřit na základní pohybové aktivity vhodné na komplexní spalování tuku. Ideální jsou ty aerobní, kde zapojujeme hlavně dolní končetiny. Kromě aerobiku a Zumby to může být třeba i běh, nebo jízda na kole. Důležité je v tomto směru nejenom dostatečné zahřátí svalů, ale také tepová frekvence, která by měla být na 70 procentech našeho maxima.

Cviky, které jsou zaměřeny přímo na stehna

Daný pohyb už pouze doplníme konkrétními cviky. Ideální jsou nejenom běžné dřepy, ale i další cvičební prvky, které zvládneme doma. První varianta spočívá v lehu na břiše, přičemž v pravidelných intervalech zvedáme do pravého úhlu pokrčené nohy tak, aby se kolena dostala nad zem.

Podobně účinným cvikem je i ten, kdy klečíme, ruce opřeme o zem v oblasti předloktí, a následně zvedáme opět do pravého úhlu pokrčené nohy, přičemž pata by měla směřovat přímo ke stropu. Podobně efektivní je tento cvik i v úpravě, kdy nohu zvadáme nikoliv vzhůru, ale do strany.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!