Bajecnazenska.cz

Jak se dobře opálit?

Není nad to, když se po dovolené můžete pochlubit krásným opálením. V šatech, které vám jindy přišly obyčejné, si najednou připadáte výjimečně a nosíte si kousek slunce stále s sebou. Jak ale docílit toho, abyste se dobře opálila?

Co se děje při opalování

Během opalování si vaše kůže za pomoci pigmentace přirozeně vytváří ochrannou vrstvu před spálením, a tak vaše pokožka tmavne. Vzniká také důležitý vitamín D.

Jak se opálit, ale nespálit

Předně musíte mít na paměti, jaký máte typ kůže. Tmavovlásky se obecně opalují nejsnadněji, jejich kůže jde hned dohněda, zatímco plavovlásky mají tendenci nejdříve zrudnout nebo se rovnou spálit. Je proto důležité přivykat pokožku na vysoké sluneční záření postupně. Pokud se chystáte na svém opálení zapracovat v nějaké exotické destinaci, uděláte dobře, když vyrazíte tzv. „předopáleny“. Stačí si před cestou vyrazit na místní koupaliště nebo si lehnout na hodinku denně na lehátko na zahradě a udělat si opalovací základ. Kůži tak zároveň ochráníte před rakovinou.

Ochranné prvky


Neméně potřebná je správná ochrana před škodlivým UV zářením. Nevěřte tomu, že když se chcete opálit, nesmíte se mazat krémy. Právě naopak, nechráněná kůže se snadno spálí a její buňky jsou náchylnější k rakovinotvornému bujení. Používejte ochranný faktor podle intenzity slunečních paprsků a typu vaší kůže. Doma si vystačíte s nízkými čísly, ale do Středozemí se raději vybavte faktory 30 a více, při cestě do afrických států sáhněte klidně po faktoru 50. Nezapomínejte na ochranu očí, vaše spojivky vám poděkují, když během opalování použijete sluneční brýle. Je také pravdou, že opálit se dá i ve stínu. Platí to zejména pro zmíněné tropické oblasti, kde delší ležení na sluníčku už ani není příjemné.

Opálení nejen od moře

Když vidíme nádherně opáleného člověka, automaticky usoudíme, že si poležel na nějaké exotické pláži. Nemusí tomu tak být. Dobře se opálíte i třeba při práci na zahradě, když se obléknete do plavek, nebo když vyrazíte na sportovní dovolenou, ať už na vodu nebo do kempu, kde budete hrát v bikinách plážový volejbal.


Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!