Bajecnazenska.cz

Čínská medicína aneb dějinný přínos pro naše zdraví

Image courtesy of FreeDigitalPhotos.netPokud si položíme otázku, v jaké době vlastně v současnosti žijeme, odpověď bude pozitivní, ale současně i negativní. Proč? Žijeme v době moderní, ale ta na naši psychiku ale i fyzičku klade veliké nároky. Máme mnoho možností, ale zároveň je naše prostředí znečištěné a obklopuje nás celá řada negativních emocí. Máme nedostatek pohybu, náš život je uspěchaný a na sebe vlastně vůbec nemyslíme. Otázkou tedy je, zda je možné tato negativa odsunout do ústraní a žít alespoň minimálně lépe?

Odpověď zní samozřejmě ano. Jak už bylo řečeno, i přesto, že náš současný život není příliš kvalitní, máme celou řadu možností. Budeme-li se držet hesla „ve zdravém těle zdravý duch“, jistě vás napadne, že zejména naše zdraví potřebuje určitou dávku povzbuzení, aby bylo schopné udržet se v rovnováze v dnešním světě. Existuje celá řada způsobů, jak můžete své zdraví posílit, ačkoliv je pravdou, že pokud se něco prosazuje a lidé po tom věhlasně pátrají, můžeme mluvit o čínské medicíně.

Tradiční čínská medicína, kterou se obklopuje celá řada lidí a čerpá veškerá pozitiva, která sebou přináší, je vlastně opak moderní medicíny. Ta spočívá v tom, že nejdůležitější je léčit příznaky nemoci, kdežto tradiční čínská medicína se specializuje spíše na udržení zdraví, tedy předcházení nemocí. Podle ní se životní síla neboli energie, která proudí naším tělem, jmenuje Čchi a vychází z jednoduché poučky „Tělo je zdravé, je-li jeho energie v rovnováze JIN a JANG“. O tom jste určitě už slyšeli. Zásady JIN a JANG jsou dostupné jednak v různých dokumentech, tak i v knihách a pojednává například o tom, jak mít uspořádaný nábytek v ložnici, aby nebyla narušena vaše energie.

Vás ale nejspíše zajímá, co se stane, když není naše energie v rovnováze. Je to jednoduché – nastávají zdravotní problémy. K jejímu udržení lze podle čínské medicíny využívat tonika, která jsou obsažena v pravých čínských bylinkách. Jako pozitivum lze uvést to, že proces pomoci je sice pomalejší, avšak o to více smysluplnější. A co je hlavní, nejde o žádnou chemii.

Právě proto využívá čínská medicína kvalitní bylinné směsi obsahující tonika, které se chovají jako vitamíny a minerály. Protože v zájmu každého člověka je, aby byl zdravý, musíme podotknout, že musíte mít normalizované funkce organismu. Při užívání těchto směsí se nedočkáte vedlejších účinků, nebudete mít zdravotní potíže. Lze je užívat dlouhodobě a nemusíte mít strach, že přestanou účinkovat.

Nabízí se tedy otázka, jaké látky tyto bylinné směsi obsahují? Nejdůležitější je říct, že naše tělo potřebuje antioxidanty, tudíž se čínská medicína specializovala na to, aby tělo dostalo všeho, čeho si žádá a nebylo mu tím nějakým způsobem ublíženo, ba naopak. Antioxidanty přináší organismu detoxikaci, díky níž poté dochází k posílení imunity. Bylinné směsi čínské medicíny obsahují tedy např. schizandru čínskou, lékořici lysou, kustovnici, kurkumu dlouhou, rdesno, ženšen pětilistý, aloe vera, růži hladkou a další.

V zájmu čínské medicíny je tedy skloubit jednotnou pomoc v podobě extraktů jednotlivých bylin a jejich množství, aby došlo ke zvýraznění blahodárných účinků jednotlivých bylin na lidský organismus a odstranily tak vedlejší a nežádoucí úžinky, které má téměř každá bylina, je-li užívána samostatně.

V tradiční čínské medicíně je velmi známá kustovnice čínská. Mezi její pozitiva patří například to, že má schopnost zlepšit zrak, o čemž svět diskutuje více než 15. století. Krom toho ale obsahuje vysoké množství beta-karotenu, aminokyselin a vitamínů (B1, B2, C), polysacharidů. Jinou dobře známou a dlouhodobě prověřenou vlastností, kterou se kustovnice čínská ve svém plodu vyznačuje, je její schopnost zlepšit kvalitu pleti a „zkrášlit pacienta“ a dále prý kustovnice čínská pomáhá zpomalit proces stárnutí. Říkáte si, tolik užitných vlastností má tato rostlina, jejíž latinské jméno je „Lycium chinesis“. V současné době se kustovnice čínská využívá jako lék vedlejších toxických účinků chemoterapie a radioterapie a pomáhá hojit spáleniny, bojovat proti vředům, oleženinám, omrzlinám nebo nežitům. Čínští vědci a lékaři se ale shodují na tom, že je v ní víc. Tradičně se proto využívá i v boji proti celkové slabosti, ztrátě energie, bolesti zad, kolen, zvonění nebo hučení v uších. Oblíbili by si ji ale také pacienti, jenž trpí cukrovkou, kašlem nebo sexuálními poruchami.

Nyní vás možná bude zajímat, kde vlastně najdeme produkt, který obsahuje zázraky čínské medicíny? Odpověď zní: PhytoChi® – produkt, jenž je výsledkem čtyřicetiletého zkoumání bylin Alberta Y. Leunga, Ph.D. V současné době jsou na světě tisíce spokojených zákazníků, kteří si tento produkt oblíbili díky svým blahodárným účinkům, a to buď ve formě sirupu či kapslí.

Dnešní doba vyžaduje něco víc.  Něco víc, co můžeme udělat pro své tělo, aby bylo v rovnováze, aby se naučilo žít v dnešním poměrně nezdravém a uspěchaném světě. Nutno podotknout, že pokud máte zvolit nějakou alternativu, nevolte novodobou medicínu, volte dějinné zázraky, které sebou přináší právě tradiční čínská medicína.



Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!