Bajecnazenska.cz

Které doplňky stravy jsou pro vaše děti vhodné? 2. díl

image courtesy of freedigitalphotos.netPřinášíme vám druhý díl našeho článku o doplňcích stravy, vitamínech a minerálech, které jsou vhodné pro zdravý růst a vývoj vašeho dítěte v případě, že nemá možnost získat potřebné vitamíny a živiny z potravy.

Naposled jsme si zmínili a doporučili vašemu dítěti konzumovat např. čaj, resp. odvar z kořene lékořice, dále vitamín D, který je možné sehnat jak v podobě pilulek, žvýkacích bonbónů, tak v podobě kapek. Nakonec jsme si uvedli i populární a vysoce známý rybí olej a méně známý lněný olej. Které další doplňky stravy vašemu dítěti rozhodně prospějí?

DOPLŇKY STRAVY VHODNÉ PRO VAŠE DÍTĚ

Už jste někdy slyšeli o tzv. superpotravinách? Pokud je, na čase se trochu přiučit. Jedná se vlastně o potraviny, které zajistí lidskému tělu dostatek energie a zároveň díky nim tělo získává všechny potřebné látky poměrně snadným způsobem. Většinou se jedná o produkty, které jsou určené k přímé konzumaci nebo jsou k dostání v tzv. instantní podobě, což znamená, že se přidávají do nápoje či jídla.

Součástí superpotravin je např. super ovoce, super semínka, ovšem my se budeme bavit o zelených potravinách. Zelené potraviny, v angličtině známé jako „Greeg superfoods“ obsahují nejbohatší živiny v těch nejčistších a tepelně neupravených bylinách, sladkovodních i mořských řasách, šťávách mladého ječmene, spirulíny, chlorelly, rostlinných výhoncích, fytoplanktonu a mnoha dalších zelených rostlin.
Všechny toto super zelené potraviny podporují činnost organismu a pomáhají tělo přirozeně vyživovat, regenerovat a detoxikovat. Navíc podporují její zdravou fyzickou a psychickou stránku.

Další vysoce populární produkty v oblasti výživových doplňků, jsou pro děti vhodné, resp. jsou doporučovány tzv. žvýkací enzymy, které podporují činnost trávicího traktu. Pomáhají tak dětské tělo chránit před problémy, jako je nadýmání, plynatost, zácpa nebo průjem. Žvýkací enzymy jsou k dostání v kterékoliv kvalitní lékárně a většinou mají veselé tvary a barvy a ovocné příchutě. Žvýkací enzymy jsou získávány např. z ananasu nebo papáji. Tyto enzymy navíc pomáhají tělu absorbovat přijímané živiny správným způsobem.

U trávicího traktu vašeho dítěte se však ještě zdržíme, jak už bylo řečeno, doporučujeme vašemu dítěti pořídit žvýkací enzymy, ale zároveň je důležité činnost trávicího traktu podpořit ještě jiným způsobem, a to v podobě probiotických doplňků, které tělu doplňují žádoucí tzv. prospěšné bakterie, které vašemu dítěti mohou chybět, např. užívá-li antibiotika. Probiotické doplňky stravy jsou tak důležité i v případech, trpí-li vaše dítě např. na zácpu, průjem nebo jiní žaludeční onemocnění.Klíčová slova: , , , ,

Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!