Bajecnazenska.cz

Vy a vaše vlasy: Tipy pro jejich krásu

image courtesy of freedigitalphotos.netKaždá žena touží mít krásné vlasy. Proto, aby byly vlasy krásné, musí být také zdravé. Zdravé vlasy vyžadují správnou péči. Mnohdy ale také závisí ženské sebevědomí právě na tom, zda má krásné vlasy. Je totiž dokázáno, že žena, která je se svým účesem spokojená, působí na muže mnohem atraktivněji. Takže jaké tipy ohledně krásy vlasů pro vás máme připravené?

ZJISTĚTE, CO VÁM SLUŠÍ!
Jak už bylo řečeno, krásu ženy lze posuzovat z mnoha hledisek. I přesto je důležité myslet na to, že právě špatný účes a nedostatečná péče o vlasy, může ženě zadělat na řadu problémů. Jedním z nich je právě nespokojenost s vzhledem, což vede ke snížení sebevědomí. Z takového důvodu je nutné zjistit, co vám sluší. Nebojte se poradit s okolím, optejte se jich, ve kterém účesu a které barvě vypadáte nejlépe. Samozřejmě přihlížejte také na to, jak se v takovém účesu cítíte.

Není dobré se příliš srovnávat se slavnými celebritami. Vaše vlasy nejsou stejné jako vlasy herečky Angeliny Jolie nebo Reese Witherspoon. Z toho důvodu musíte najít něco, co sluší přesně vám. Máme pro vás ale malý tip. Obecně nejčastěji platí fakt, že ženám, které mají bledou a narůžovělou pleť, nejvíce sluší blond či světle hnědé vlasy, zatímco ženy, které mají tmavší pokožku nebo jsou celoročně hodně opálené, by měly spíše vsadit na tmavší hnědou.

POKUD SI BARVÍTE VLASY, PAMATUJTE!
Máte ve zvyku si pravidelně barvit vlasy a nejste spokojené s účinky barvy? To může mít několik odůvodnění. Zejména je nutné vědět, že vašim vlasům, pokud jsou delší než po ramena, zřejmě nebude stačit pouze jedna krabička barvy, ale budete potřebovat spíše dvě. U pěnových barev je to jinak. Tam je výhoda, že pěna vytvoří obrovský objem. Pokud si však chcete být jisté, je lepší mít barvy dvě, zejména pokud máte opravdu dlouhé vlasy.
Dále samozřejmě záleží na tom, zda máte rovné nebo kudrnaté vlasy. Kudrnaté vlasy si mohou dovolit barevnou extravaganci mnohem více, než vlasy rovné (které bývají slabší). To znamená, že pokud máte přírodně objemné kudrnaté vlasy, pravděpodobně budete moci experimentovat s různými barvami najednou, kdežto u rovných vlasů musíte opatrně a nedoporučuje se míchat jednotlivé barvy najednou.

U barvení se však ještě zdržíme. Většina z vás jistě ví, že domácí barvení může být náročné, nehledě na to, že domácí barvení sebou přináší řadu problémů a nebezpečí, pokud nevíte, jak s barvou správně manipulovat. Tak či onak, pokud se barvíte doma, doporučujeme po nanesení barvy dát na hlavu igelitovou čepici (lze použít i tu koupací, pokud nemáte strach, že ji zničíte od barvy). Tak se vám nestane, že by vám barva kápla na tričko nebo jiné místo v bytě při pohybu. Barva jde obecně dost špatně i z rukou. Proto doporučujeme při každém barvení použít igelitové rukavice!

KDYŽ CHCETE ZMĚNIT BARVU VLASŮ!
Už vás nebaví být platinová blondýnka, hnědovláska nebo černovláska? Pokud se chystáte změnit odstín svých vlasů, je důležité si pamatovat, že při změně barvy vlasů dochází k jejich obrovskému poničení (zejména přejdete-li při barvení např. z hnědé na platinovou blond). I přesto, že celebrity na to mají své profesionály, vy si nejspíše nemůžete dovolit takto drahé služby. A co je hlavní, jak už bylo řečeno, pokud přecházíte z černé na hnědou o více než dva odstíny, vlasy hrozně ničíte.

Pokud jste brunetka nebo černovláska a chcete mít vlasy blonďaté, počítejte s tím, že proces přechodu bude trvat opravdu dlouho. Nejspíše budete muset navštívit kadeřníka cca 5-6x, než dosáhnete požadovaného výsledku. Pokud přechod na jinou barvu vlasů uspěcháte, můžete je přepálit, a to vážně nevypadá dobře.Klíčová slova: , , , ,

Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!