Bajecnazenska.cz

Jednoduchý a účinný sport? Chůze!

ID-10034997Přemýšlíte nad tím, že byste se chtěli nějakým způsobem hýbat a zajistit si tak dobrou formu prostřednictvím nenáročné aktivity? Pokud ano, tak vám doporučujeme nejlepší, nejbezpečnější a nejjednodušší formu cvičení jménem chůze. Ta je vhodná pro každého, v každém věku a v každé formě. Chůze krom fyzické pohody podporuje navíc tu psychickou. Zajímá vás víc?

Jak již bylo řečeno, chůze je jedna z nejpřirozenějších forem cvičení, které vám dopomohou k fyzické a psychické pohodě. Výhodu chůze je, že může být prováděna kdekoliv a kdykoliv během dne. Máte rádi svižnou ranní chůzi, příjemné procházky ve večerních hodinách nebo při rušném odpoledni? Tak či onak, ať už zvolíte chůzi v lese, ve městě nebo se vydáte na hory, vždy to bude k užitku.

Obecně je chůze jako taková doporučována celou řadou lékařů a trenérů. Proč? Krom již zmíněného chůze podporuje kardiovaskulární funkce, pomáhá snižovat cholesterol, redukuje hmotnost, podporuje funkci srdce, udržuje krevní tlak na správné hladině, koordinuje celý krevní oběh a dýchání. Chůze dále pomáhá bojovat proti osteoporóze, snižuje stres a deprese, a také zvyšuje sílu a vytrvalost.

Je tedy mnoho užitečných vlastností, které sebou chůze přináší. Pokud i vy začnete s pravidelnou chůzí, uvidíte, že budete mít dvojnásobně dobrou náladu. Není tedy lepší způsob, jak začít den, než alespoň krátkou procházkou. Čerstvý ranní vzduch nabudí vaši mysl a tělo se probudí přirozeným způsobem. Doporučujeme začít krátkými procházkami, které můžete postupně prodlužovat. Postupem času zrychlíte i tempo chůze. Je ale jen na vás, zda zvolíte klidnou chůzi, aerobní tempo nebo chůzi ve vodě či třeba na běžícím páse. Chůze je samozřejmě vhodná i pro maminky a těhotné ženy. Chůze není bolestivá a ke zranění dochází minimálně.

Co ale určitě doporučujeme, je koupit si kvalitní a správnou obuv, která vám chůzi usnadní a zároveň bude pracovat pro vaše tělo. Před chůzí doporučujeme vypít přiměřené množství vody a po chůzi také. Určitě se nechoďte procházet těsně po jídle, v extrémně horkých dnech a můžete si sebou vzít i svačinu v podobě sacharidů.

Zároveň je nutné vědět, že chůze by měla být součástí nějakého hubnoucího/cvičebního režimu. Měla by doplňovat další aktivity, jako je např. posilování, běh, plavání atd. Jedině tak docílíte snižování váhy. Pokud si však chcete jen odpočinout, chůze je ideální prostředek.Klíčová slova: , , , ,

Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!