Bajecnazenska.cz

Termální koupaliště na Slovensku – skutečný skvost střední Evropy

Problémy s pohybovým aparátem, rekonvalescence po operacích a jiné zdravotní trable. A to jak pro penzisty, tak i lidi v produktivním věku, samozřejmě ale také malé děti. Termální koupaliště na Slovensku je vhodné pro všechny věkové skupiny. A nemusí jít přímo o léčení nějakého neduhu, protože důležitá je samozřejmě i prevence. Teplá voda je v kombinaci se spoustou minerálních látek doslova blahodárná. My jsme pro Vás vybrali ta nejlepší termální koupaliště, která může už brzy navštívit u našich někdejších federálních sousedů. Jaká že to konkrétně jsou?

Podhájská

Začněme v termálních lázních Podhájská, nacházejících se v Nitranském kraji (okres Nové Zámky), ty totiž k těm nejnavštěvovanějším. V provozu jsou samozřejmě po celý rok, celková plocha lázní a koupališť je celých čtrnáct hektarů! Velkým lákadlem je tu pro lázeňské hosty například to, že zdejší léčivá voda má podobné složení, jako ta v Mrtvém moři. Pobyt zde usnadní život lidem trpícím astmatem, dnou nebo osteoporózou, uleví se i pacientům s kožními onemocněními.

Rájecké Teplice

Dále si představme lázně Rájecké Teplice, nacházející se v bezprostřední blízkosti stejnojmenného lázeňského městečka. Nejbližším větším městem je pak Žilina. Užít si můžete kromě četných lázeňských procedur nebo proslulých parních lázní i malebnou okolní přírodu. Nejčastěji zde potkáte hosty trpící problémy pohybového aparátu, kterým pobyt právě zde velice pomůže. Vyrazit pak můžete na výlet třeba do podhůří Malé Fatry.

Bešeňová

Nedaleko Ružomberoku bychom pak hledali lázně Bešeňová. Úlevu a vítaný odpočinek zde najdou hlavně pacienti s problémy pohybového ústrojí, na jedničku se zde léčí i urologické obtíže. V nabídce je například římská koupel, světelná terapie nebo solária, výhodou je i fakt, že lázně lze navštěvovat celoročně.Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!