Bajecnazenska.cz

Víno je to, co mi chutná nejvíce

Ahoj, jmenuji se Katka a již od své puberty jsem si debužírovala ve vínu. V těch dobách jsem ještě pila víno klidně krabicové, které nebylo až tolik dobré ale bylo hlavně levné. Postupem času jsem si začala vydělávat nějaké penízky a malá část z výplaty mohla jít na kvalitnější víno.

Nepříliš mi chutná suché, mám z něj divný pocit na jazyku, takové víno jsem ochutnala v Chorvatsku kde jejich révy jsou velice oblíbené. Uvědomila jsem si, že není možné pouze pít víno a nejíst… také je hloupost k dobrému vínu louskat oříšky nebo brambůrky! Co ale takové klobásky k vínu, ty se náramně hodí! I klobásky je ale potřeba důkladně vybírat jelikož pokud vybereme takovou, kde je velké procento masa, bude chutnat neskutečně skvěle! Vhodná může být např. šunková klobása.. no ale každému bude vyhovovat něco jiného.

Další pochutinou, kterou všem dámám doporučuji vyzkoušet jsou uzenářské speciality, které jen tak někde neseženete. U vína se jich ale nesní mnoho a proto nejsou tolik drahou legrací :) 

Při jakých příležitostech pijete vy? Já již nyní piji pouze výjimečně – svátky, narozeniny nebo když oslavujeme jinou událost. Čas od času také přijdou kamarádky pokecat, tak si rozděláme nějakou lahvinku. Jsem moc ráda, že i v mých 40 letech jsem stále dost sociální, chodím s mužem do kina, divadla. Občas mne přinutí se jít proběhnout, vždy ale tyto aktivity zakončíme sklenkou vína! Ne lahví ale skutečně sklenkou… díky korku, který nasadíme na láhev můžeme dopít jindy. Víno ovšem nesmí být skladováno příliš dlouho otevřené.

No a jak si takovou sklenku vychutnat, když už k ní máme i pochutiny? Nejprve bychom tedy do sklenky měli víno nalít, sklenku uchytit pouze za nožičku a jemně prokroužit a přičichnout. Následně pouze lehce ochutnat, a až poté se napít :) tento rituál by Vás učili v nějakých lekcích pro someliéra.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!