Bajecnazenska.cz

Který evropský národ je nejvíce arogantní?

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.netZajímá vás, který národ se podle statistik řadí jako nejarogantnější? No, můžete si vydechnout, protože my to nejsme. Prozradíme vám, kdo tuto ne zrovna lichotivou příčku vyhrál.

Obyvatelé několika zemí byli podrobeni testu, přičemž se ukázalo, že za nejvíce arogantní jsou považování Francouzi a Němci. Názory samotných Francouzů jsou však rozporuplné, jelikož se považují za zemi, jejíž obyvatele ji reprezentují nejlépe a zároveň jsou podle vlastních názorů také nejméně arogantní. Výsledky ale hovoří jinak.

Průzkum byl proveden centrem Pew Research, jehož se zúčastnilo 7646 dobrovolníků z Německa, Francie, Polska, Velké Británie, České republiky, Řecka, Itálie a Španělska. Evropané byli požádání, aby jmenovali nejvíce a nejméně arogantní zemi, přičemž měli také označit tu zemi, která jim připadala nejvíce soucitná a důvěryhodná.

A jak to dopadlo? Většina Evropanů uznala Německo za nejspolehlivější národ, ale zase za nejméně soucitný. Podle deníku the Guardian, Řekové jako jediní uznali za nejvíce důvěryhodný národ sebe samotné. Zároveň zástupci jednotlivých zemí považovali sami sebe za nejvíce soucitný národ.

Podle výsledků podobného průzkumu, který byl proveden v loňském roce, byli Němci uznáni jako nejvíce těžce pracující národ, Řekové označeny za líný národ a Italové jako zkorumpovaná země.Klíčová slova: , ,

Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!