Bajecnazenska.cz

Jak rychle otěhotnět

Příčin, proč nemůže žena otěhotnět, je několik. Chyba může být jak na straně ženy, tak muže. Někdy se stane, že se sejdou dva jedinci, kteří se prostě svou genetickou výbavou k sobě nehodí a nemohou přirozeným způsobem zplodit dítě. Pokud nemůže žena otěhotnět přes veškerou snahu delší dobu, nemusí ještě zoufat, jelikož dnešní medicína nabízí některé možnosti otěhotnění. Proto by měla být vždy prvním krokem návštěva lékaře. Poradit se například jaké vitamíny tělo potřebuje.

Doporučuje se například minimálně tři měsíce před pokusem otěhotnět užívat kyselinu listovou. Pak je pro ženu také důležité dokonale poznat svůj cyklus a uvědomit si, že nejlepším obdobím pro otěhotnění je ovulace a skutečnost, že proces uvolňování vajíčka trvá pouze dva dny. Pak už jsou další pokusy zbytečné. Plodné dny žena pozná tak, že má čistou pleť, chuť na sex atd. V lékárnách lze zakoupit sadu pro určení ovulace.

Rady o nejvhodnější poloze pro sex jsou k ničemu, jelikož žádná zaručená poloha pro otěhotnění neexistuje. Rovněž je nesmysl ležet po styku s nohama opřenýma o zeď. Jediné, co lze doporučit, je konzumace kofeinu u muže, neboť kofein zvyšuje u muže rychlost spermií. Pak je také dobré oddálit sprchování alespoň o 15 minut, kdy už by vítězná spermie měla doputovat na místo.

Rozhodně je zbytečné pokoušet se o otěhotnění každý den. Spermie totiž přežívají až 72 hodin, takže můžete otěhotnět i druhý den po sexu. Důležitý je zdravý životní styl, cvičení a nestresovat se. Například akupunktura může pomáhat zmírňovat stres a napětí. Úplně vyloučit je třeba tvrdý alkohol a to i u muže, neboť kvalita spermií požitím alkoholu trpí. Žena by také měla přestat kouřit a zbavit se všech negativních zlozvyků, které mohou ovlivňovat hladinu estrogenu a ovulaci.


Pokud je žena zdravá a přesto nemůže otěhotnět, může vyzkoušet i některé bylinky pro úpravu hormonální hladiny v těle, prokrvení orgánů, ke stimulaci dělohy a ostatních pohlavních orgánů. Vhodný je například kontryhel, mateří kašička či mladý ječmen.


Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!