Bajecnazenska.cz

Péče o miminko: Jak vybrat tu správnou kosmetiku?

Dětská pokožka je mnohem tenčí než pokožka dospělého člověka. Nemá plně vyvinutou funkci ochranné bariéry, takže je mnohem náchylnější k vnější vlivům. Proto je potřeba se o pokožku miminka starat s náležitou péčí.

Na co si dát při výběru dětské kosmetiky pozor?

  • Mějte na paměti, že kosmetika, kterou běžně používáte, je pro miminka zcela nevhodná. Kosmetika pro miminko by neměla obsahovat alkohol, parabeny, PEG emulátory, éterické, minerální ani silikonové oleje.
  • Pozor na alergie! Po zakoupení nového kosmetického přípravku ho vždy nejprve otestujte. Naneste děťátku malé množství na kůži a sledujte, zda se neobjeví zarudnutí nebo třeba vyrážka.

Nakupujte ve specializovaných obchodech. Budete tak mít jistotu, že kupujete opravdu kvalitní výrobek. Kvalitní dětskou kosmetiku pořídíte na pinkorblue.cz. Najdete tam také kosmetiku pro maminky.

  • Raději si připlaťte. Nejen u dětské kosmetiky platí, že značka bývá zárukou jisté kvality. Obzvláště dětská kosmetika je srovnatelná s farmaceutickými produkty, proto se raději nespoléhejte na neznačkové produkty, které vás budou lákat nízkou cenou.

Bez čeho se neobejdete?

Nemusíte hned vykoupit celou drogérii. Opravdu nutně budete potřebovat jen několik základních kosmetických výrobků. Určitě byste v zásobě měli mít mastičku proti opruzeninám, vatové tyčinky, olejíček, olej či mast na prdíky, borovou vodu, líh na ošetření pupíku a vlhčené ubrousky.

Časem přibyde mýdlo, šampon a další kosmetika – tam už potřeba dávat si pozor na parfémy a další příměsi, které nejsou pro pokožku dítěte příliš vhodné.

Na co ještě nezapomenout?

Přeci na sebe! Při běhání kolem miminka většina maminek zapomíná na péči o sebe. Proto si nezapomeňte přibalit mast na bolavé bradavky, krémy proti striím a další vychytávky navržené speciálně pro potřeby maminek. Péči si vaše tělo rozhodně zaslouží – vždyť na svět přivedlo živou bytost!Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!