Bajecnazenska.cz

Jaký rum je nejžádanější?

Žádaných rumů je na trhu veliká spousta, můžeme rozlišovat dle země původu nebo značky. Oba faktory jsou důležité, navíc při konzumaci rumu můžete vyzkoušet nové způsoby. Pití rumu s ledem, pití rumu s pár kapkami vody nebo samotný. U nás se v české republice prodává tzv. Tuzemák, který podle předpisů evropské unie ani není rumem. 

Tuzemák je vyráběný z brambor, lih je ředěný a dochucovaný. Pokud chcete vyzkoušet pravý rum, nabízí se Kubánský rum, rum Diplomatico, rum Legendario nebo např. rum Diplomático Reserva Exclusiva. Tyto rumy jsou podle mě jedničkou na trhu!

Pokud Vám samotný rum nevyhovuje, můžete se rozhodnout jej kombinovat s jinými drinky. Např. Bílý rum můžete kombinovat s dietní kolou. Z rumu se také dělá např. drink zvaný Piňa Colada, který je velice chutný! Další drinky, které jsou chutné, znáte je a při jejich výrobě se používá rum jsou například Karibická noc, Slunce Florydy, Mojito, Cuba Libre…

Rum pokud si chcete vychutnat tak popíjíte po douškách, pokud jej pijete samotný bez ledu, můžete si vychutnat všechny chutě (sladké, hořké.. zkrátka vše co rum nabízí). Pokud rum bude vychlazený budete spíše cítit hořkost než ostatní druhy chutí. Pokud chcete pít rum jako odborník, neexistuje žádná správná sklenice, kterou byste museli mít. Avšak! Je vhodné využít sklenici, jejichž vršek se zužuje. Díky neuniká tolik vůně a vy si můžete vychutnat 100% rumový zážitek.

Na závěr přikládám video, v němž můžete vidět jak se rum pít opravdu nemá! Je rozdíl mezi alkoholiky, kteří vypijí vše na co přijdou a lidmi, kteří pijí pouze pití, které vědí, že je dobré!

Budeme rádi za doplňující informace, které můžete přidávat do komentářů. Můžete psát Vaše doplňující informace, zážitky, vzpomínky… zkrátka cokoliv! Pokud se zde objeví nějaký opravdu vtipný, odměníme reklamními předměty.

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!