Bajecnazenska.cz

Jak si vybrat barvu na vlasy?

S moderními barvami na vlasy je možné se barvit v klidu doma. Barvy na domácí barvení jsou šetrné, jejich aplikace je snadná a výsledky jsou výborné. Kámen úrazu nastává pouze ve špatném výběru odstínu. Jak si vybrat vhodnou barvu na vlasy vám poradíme v následujícím článku.

Vybírejte správně

V současné době je na trhu celá řada společností, které se zabývají výrobou barev na vlasy. Je tak možné vybírat z velkého množství vlasové kosmetiky, která slibuje krásné, zdravé a lesklé vlasy. Jak si ale z takového množství výrobků vybrat správně a zvolit vhodný odstín?

Vždy záleží na tom, jak velká změna či oživení má být. Pokud toužíte po velké změně, jako je například z černé na blond nebo naopak, pak je dobré zajít k odborníkovi a počítat s tím, že změna nebude ze dne na den. Nejen, že práce bude kvalitní, ale také vám odborník poradí, zda je změna vhodná a zvolí nejšetrnější způsob.

Pokud má změna sloužit pouze k oživení nebo vnesení nového impulsu do vlasů, postačí vám vaše koupelna a vhodný produkt. Samozřejmostí pro dokonalý efekt je striktní dodržování pokynů od výrobce, které jsou vždy uvedené na produktu.

Jak vybrat vhodný odstín?

Při výběru vhodného odstínu barvy na vlasy je důležité sledovat několik kritérií, které pomáhají k určení správného typu a následnému výběru barvy na vlasy. Barevná typologie vám pomůže zvolit barvu, aby vám korespondovala s pletí.

Barevná typologie se určuje především podle odstínu pleti a očí. Pleť i barva očí by se měla prohlížet na denním světle a nenalíčená. Dále jako ukazovací faktor slouží přírodní barva vlasů. Pokud jsou vlasy již barvené, může posloužit obočí.

  • jarní typ

  • letní typ

  • podzimní typ

  • zimní typ

Jarní typ


Jarní typ se projevuje světlou pletí se žlutým, případně zlatavým nádechem. Pleť se velmi dobře opaluje a často se na ní objevují pihy. Očí jsou modré šedozelené nebo oříškově hnědé. Pro jarní typ se hodí odstíny zlatavé nebo medové v světlejších nebo středně hnědých tónech.

Letní typ

Pro letní typ je typická pleť s narůžovělým nebo olivovým nádechem. Většinou se dobře opaluje a oči mívají barvu šedou, tmavě modrou, modrozelenou nebo hnědou. Jako ideální odstíny jsou popelavá blond, oříšková nebo světle hnědá.

Podzimní typ

Podzimní typ se projevuje bledou nebo světlou pletí s broskvovým nádechem. Pokožka se špatně opaluje a oči jsou většinou hnědé nebo zelené. K takovému typu pleti se hodí zlatavé nebo měděné odstíny nebo hnědé odstíny s červenými odlesky.

Zimní typ

Pro podzimní typ je typická bledá pleť s namodralými podtóny nebo naopak tmavá, olivová pokožka bezvýraznějších podtónů. Pleť se výborně opaluje a oči jsou modré, hnědé nebo šedé. Jako vhodná odstín barvy na vlasy jsou tmavé barvy, chladná hnědá nebo bordó.

Zvýraznit oči a rozzářit pleť

Jestliže má změna sloužit ke zvýraznění očí a rozjasnění pleti, měla by se volit barva, která je o odstín tmavší než je barva očí. V případě, že je barva očí nevýrazná, je možné volit tmavě hnědou barvu. Pokud jsou oči modré, může se vybrat jakákoliv barva na vlasy.

Co se týče pleti, které má červený nádech doporučuje se volit neutrální nebo popelavý odstín barvy na vlasy. Ten vše skvěle vyváží. Pokud je pleť spíše bledá, barvy ve zlatých nebo měděných odstínech ji dokáží oživit a rozzářit.


Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!