Bajecnazenska.cz

Holení intimních partií

Otázka zda upravovat intimní místa, byla před dvaceti lety považována za nezvyk. Dnes je situace zcela odlišná a to hlavně v „plavkové sezóně“, kdy je zcela hladký klín naprostou samozřejmostí. MUDr. Stará se zcela shoduje s brněnským gynekologem a členem České gynekologické a porodnické společnosti docentem Vítem Unzeitigem, že z lékařského hlediska se jedná o zcela nepodstatnou záležitost. Především je důležité, aby ženy dodržovaly základy hygieny. To jestli holit či neholit intimní místa tedy záleží jen na vás.

Praxe gynekologů potvrzuje, že holení pomocí žiletek, tedy mokré holení za pomoci čisté a ostré žiletky, je v České republice nejoblíbenější metoda. Avšak v zahraničí se větší popularity dostává speciálním elektrickým holicím strojkům, u kterých se minimalizuje nebezpečí poranění či případný rozsev genitálních bradavic. Trvanlivou metodou cca 2-3 týdny je depilační strojek. Tato procedura značně bolí a depilovaná místa jsou den až dva zarudlá a “oteklá”. Pokud se rozhodnete, že na holení intimních míst použijete žiletku, je nutné dodržovat některá pravidla, která vám pomohou udržet delikátní kůži genitálií zdravou a jemnou.

Pár rad pro bezpečnou depilaci

– Žiletka by vždy měla být nová, čistá a ostrá.

– 10 – 20 minut koupel nejlépe ve vaně s horkou vodou, kterou se ideálně zvlhčí pokožka a ochlupení se částečně zjemní. Jemné chloupky se potom mnohem snadněji oholí.

  •     – Pokud vlastníte citlivou pokožku, vyplatí se nanést před holením vrstvičku oleje, který kůži ochrání.
  •     – Holení se vždy provádí po směru růstu chloupků, nenaskáčou pak nepříjemné svědivé červené pupínky.
  •     – Při holení žiletkou, je důležité použit pěnu na holení, tuto pěnu nenahrazujte mýdlem ani sprchovým gelem.
  •     – Voda po holení je dalším krokem, tento kosmetický přípravek totiž dezinfikuje kůži a také stahuje podrážděné póry obklopující vyrůstající chloupky.
  •     – Nakonec je velmi důležité použít správný krém po holení, nebo dětský zásyp, ošetřenou oblast ztiší a hlavně vysuší, čímž zabraňuje bakteriím v množení.

 

 Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!