Bajecnazenska.cz

4 zásady, které byste měli dodržovat při domácím bělení zubů

Už nějakou dobu si pohráváte s myšlenkou, že vyzkoušíte domácí bělení zubů? Směle do toho. Ale nejprve si pročtěte náš článek, bude se vám hodit.

1.  Najděte si kvalitní produkt

Aby se v tom čert vyznal. Bělících přípravků, které slibují “zaručený efekt” najdete mnoho. Který z nich ale skutečně funguje? Ten od profesionálů. Sice si trošku připlatíte, ale nebudete riskovat zdraví svých zubů a ani vyhazovat peníze za věci, které vám stejně nepomohou. Domácí bělení zubů nabízí například Dentální klinika Jana Stuchlíka. Zde vám vyrobí nosiče na bělící gel speciálně pro váš chrup a naučí vás vše potřebné.

 

2.  Řiďte se odbornými instrukcemi

Na každé klinice by vás měl dentální hygienista poučit o bezpečné aplikaci bělícího gelu. Dozvědět byste se měli odpovědi na tyto otázky:

  • Jak často máte bělící gel aplikovat?
  • Na jak dlouho je dobré si nasadit nástavce?
  • Můžete je nosit i přes noc?
  • Musíte si před aplikací gelu vyčistit zuby?
  • Jak si nasadíte nástavec, abyste si nepoškodili dásně?

Těch informací je samozřejmě mnohem více, ale už nejsou tak zásadní. Nebojte se zeptat na vše, co vás právě napadne.

3.  Dodržujte “bílou dietu”

Máme pro vás jednu špatnou zprávu, během celého procesu bělení zubů si nepochutnáte na potravinách s výrazným pigmentem. Co mezi ně třeba patří? Káva, kolové nápoje, červené víno, kečup, paprika, mrkev, sójová omáčka a podobné potraviny. Pokud si rádi zapálíte cigaretku, počkejte s tím až po bělení.

 

4.  Nechte své zuby zářit co nejdéle

To, jak dlouho budou vaše zuby zářit, je čistě ve vaší režii. Samozřejmě, čím více si třeba kávy a cigaret po vybělení dopřejete, tím si tuto dobu zkracujete. Na Dentální klinice Jana Stuchlíka doporučují opakovat bělící proceduru 1 až 2 dny v měsíci. Velkou roli také hraje vaše dentální hygiena. Čistíte si své zuby pravidelně? Ano. A čistíte si je správně? Na to už možná tak jasnou odpověď nemáte. Statistiky totiž jasně ukazují, že pouze 20 % dospělých lidí používá při čištění zubů správnou techniku.

Nezapomeňte na to, že na prvním místě by vždy mělo být zdraví zubů. Pravidelně choďte na preventivní prohlídky ke svému zubaři. Až tehdy, když vás poplácá po rameni a řekne, že máte zuby v naprostém pořádku, začněte řešit jejich odstín.



Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!