Bajecnazenska.cz

5 produktivních návyků, které nastartují váš den

Jistě jste již slyšeli, že to, jakým způsobem začneme náš den, udává tón celému jeho průběhu. Není to tak složitá rovnice. Pokud ve spěchu vstanete, v rychlosti balíte věci, stěží se nasnídáte a kávu upíjíte ještě mezi dveřmi, bude s největší pravděpodobností i váš den lehce hektický a zmatený. Naopak, pokud bude mít vaše ráno jasný rituál a využijete čas k několika motivujícím činnostem, můžete očekávat minimálně organizovanější průběh.

Pravda, možností v tomto případě máte nespočet, je to jako usednout k displeji s připravenou online ruletou a snažit se vsadit podle té nejlepší strategie. V obou případech bude třeba trpělivost a disciplína. My jsme tentokrát vsadili za vás a vybrali jsme 5 osvědčených produktivních návyků, které vám pomohou vytvořit ranní rituál a nastartovat úspěšný den.

  1. Ranní ptáče…

…dál doskáče. Že neradi brzy vstáváte? Zkuste to změnit. Začněte den o hodinu dříve a dopřejte si čas se nadechnout. Brzké ranní vstávání anebo dokonce kreativní činnost v brzkých ranních hodinách jsou známým rysem denní rutiny mnoha významných obchodníků, politiků a osobností ve světě. Nejenže budete mít klid a čas se dostat do dobré nálady, tiché ranní hodiny vám navíc dají prostor k práci, kterou v průběhu dne nestihnete, nebo na ni prostě nemáte klid. Navíc je známá věc, že ráno je člověk v nejproduktivnějším režimu. Využijte toho.

  1. Sklenice vlažné vody s citrónem

Je to tak a nejedná se o objev měsíce. Sklenice vlažné vody (klidně z kohoutku, pokud je pitná) a čerstvá šťáva z půlky citrónu dělají divy. Zapomeňte na tablety vitamínu C v chřipkovém období či jiné zázračné vitamíny. Toto je svědčený způsob, jak nastartovat metabolizmus, pročistit tělo a dostat do sebe první dávku tekutin. I to má pozitivní vliv na vaše celkové rozpoložení.

  1. Rozhýbejte tělo

Cvičte. Výmluvy, že na to nemáte čas, nestačí. Své tělo rozhýbete i při pětiminutovém cvičení doma u postele. Stačí najít nějaké šikovné video. Je jich plný YouTube. A pokud máte více času a jste schopni zařadit ranní běh, hodinu jógy, či návštěvu fitness centra – tím lépe! Cvičení v ranních hodinách dodá energii pro celý den a navíc eliminujete riziko, že se vám na „hoďku kardia“ po náročném pracovní dni už nebude chtít.

  1. Projděte diář a vytvořte si plán, vizualizujte

Ať už upřednostňujete diář v chytrém telefonu, počítači či tradiční papírový blok, vyhraďte si na něj 5 minut času. Projděte své úkoly, vytvořte si v jasných bodech plán a vizualizujte svůj den. Můžete tak učinit právě při plnění bodu 2. Přesvědčíte se, že organizovat, plánovat a vizualizovat si jednotlivé části dne pro vás bude velmi přínosné. Budete motivováni dodržovat plán, pojmenovávat a plnit své cíle. Nemyslete si, žádný není příliš malý, nebo příliš velký.

  1. Dopřejte si zdravou snídani lahodící oku

Připravte si pro sebe něco dobrého, zdravého a lahodícího oku. Talíř sezónního ovoce, misku kaše zasypanou hrstkou lesních plodů. Uvařte si čaj, kávu či jiný vámi oblíbený nápoj do hezkého porcelánu. Použijte tu sklenici, kterou máte jen pro hosty. Prostřete stůl, usedněte a vychutnejte si snídani. Nejen, že je to dobré pro vaše fyzické zdraví, ale ranní stolování můžete spojit s krátkým povídáním s dětmi či s partnerem. Dopřejte si to. Čeká vás totiž náročný a hlavně produktivní den!Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!