Bajecnazenska.cz

Zimní dovolená v Jizerských horách

Přemýšlíte, kam v zimě v České republice vyrazit? Pak zkuste vyrazit do Jizerských hor, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou v netknuté přírodě.

Proč vybrat Jizerské hory?

Jizerské hory patří v České republice k nejčistším horám. Pokud tedy patříte k těm, kteří mají rádi horskou přírodu, čistý vzduch a klid, pak jsou Jizerské hory pro vás tím pravým místem. Mezi další důvody patří také možnost několika horských túr a výletů, neboť je zde mnoho značených cest, určených pro pěší turistiku i cykloturistiku. Uvidíte zde mnoho historických památek, pověstných a symbolických rozhleden, vyhlídek a všemi doušky vychutnáte okolní krajinu.

Jak jsou na tom Jizerky s počasím?

Pokud máte v plánu vydat se do Jizerských hor v zimě, pak se těšte na nádhernou zasněženou krajinu. O sníh se zde bát opravdu nemusíte, neboť Jizerky patří k chladnějším místům v České republice. Zaručené počasí v zimě potěší mnohé běžkaře, pro které jsou Jizerky jako dělané, ale i ostatní, které dávají přednost pravému zimnímu počasí.

Co v Jizerkách navštívit

Mnoho turistů se vydává do Jizerek za krásou přírody, památek i mimořádných staveb, které zde na ně čekají. Pokud i vás zajímá, co stojí v Jizerských horách za vidění a co byste zde neměli opomenout, pak čtěte dále. Jizerské hory nabízí opravdu řadu krásných míst. Uniknout byste si však neměli nechat nejvyšší horu Ještěd.

Ještěd je hlavním lákadlem v celých Jizerských horách. Jedná se o nejvyšší horu s televizním vysílačem architektonického stylu. Má 1012 metru a je dominantou celého libereckého kraje. Ještěd je místem, které byste při návštěvě Jizerek neměli jednoznačně opomenout.

Trocha z historie

Pokud vás zajímá něco málo z historie Ještědu, dříve místo vysílače stála vyhlídková věž, která měla 5 metrů. Ta však byla záhy zbořena a byla nahrazena kamennou rozhlednou. Tuto rozhlednu však potkal ne příliš příznivý osud, v roce 1963 shořela. Dva roky poté se zde začala budovat moderní budova o 90 metrech. Navrhl ji architekt Karel Habáček a tato budova zde stojí dodnes. Nenechte si proto ujít jedinečný rozhled z Ještědu do všech světových stran.

Další místa, která stojí za vidění

Ještěd není jediným místem, které v Jizerkách stojí za vidění. K němu se jednoznačně přidává také osada Jizerka, která leží přímo v jejich srdci. Konkrétně doporučujeme navštívit horu Bukovec, která má 1005 metrů nad mořem. Jedná se o největší čedičový vrch, který je nutný při návštěvě Jizerských hor vidět. Kromě hory Bukovec lze obdivovat také Safírový potok, který je známý jako naleziště vzácných drahokamů, nebo Rašeliniště Jizerky.


Sjezdovky v Jizerských horách

Na zimní dovolené jezdí hlavně ti, kteří si chtějí užít zimních radovánek. A kde jinde si je víc užít než na sjezdovce nebo na běžkařské vyjížďce. V Jizerských horách je řada skiareálů, která nabízejí přehledné a dobře upravené sjezdovky. Největším ski areálem je zde Tanvaldský Špičák, jehož kvalita je dána denní úpravou sněhu a výkonným zasněžovacím systémem. K dispozici jsou zde tratě všech stupňů obtížnosti, takže se zde vyblbne jak začátečník, tak i pokročilý lyžař.

Mezi další ski areály patří:

  • Bedřichov – lyžařský areál, který nabízí lyžování na rozlehlých sjezdových tratí nízké a střední obtížnosti, ideální je pro rodiny s dětmi či lyžařské kurzy

  • SeverákHrabětice – nabízí široké a mírné sjezdové tratě, rovněž je tento ski areál vhodný pro návštěvu rodin s dětmi, neboť se zde nachází velké množství dětských lyžařských vleků s různě náročnými sjezdovými tratěmi

  • KořenovRejdice – nachází se na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, nabízí vynikají podmínky pro zimní rekreaci, lyžařský areál je vybaven dvousedačkovou lanovou dráhou, vlekem, sjezdovými tratěmi a největším snowparkem v ČR

  • Černá říčka – je v srdci Jizerských hor a díky své nadmořské výšce 680 – 785 m.n.m. se řadí na první místo v této oblasti, Černá říčka nabízí ideální podmínky pro lyžování na přírodním sněhu a díky výšce nabízí dlouhou lyžařskou sezónu od prosince do dubna

Zařízení ubytování

Jelikož se nejedná o místo na jednodenní návštěvu, proto doporučujeme zajistit si včas ubytování. Jizerské hory nabízejí mnoho penzionů a hotelů. Vybírejte hlavně podle oblasti, do které se chcete podívat. Dále hleďte také na kvalitu. Co se týče nabídky, je zde opravdu mnoho kvalitních hotelů, které nabízejí mnoho služeb a pokoje s krásným výhledem. Jedním z nich je také Sokolovna Polubný – penzion Jizerské hory.


Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!