Bajecnazenska.cz

Kam vyrazit na výlet po Čechách? Přinášíme pár tipů, kde můžete prožít něco zajímavého.

Léto už je tady. A s ním dorazily také čas letních prázdnin, dovolených a s nimi spojených výletů. Čechy nabízejí nepřeberné množství míst, od krásných historických měst, přes národní parky, až po hrady a zámky, kam můžete se svými dětmi, partnerem, kamarády i celou rodinou vyrazit. V daném článku vám přinášíme pár tipů, kam vyrazit na výlet.Český Krumlov

Romantická zákoutí, impozantní hrad a zámek s nádhernou věží, spousta středověkých uliček a domů, kavárny, restaurace i středověké krčmy, četné obchůdky s uměleckými předměty. To vše můžete vidět v kouzelném jihočeském městě Český Krumlov, městě kulturního dědictví, městě umění i kultury, městě mnoha zážitků.

Český Krumlov je od roku 1992 zapsán mezi památky UNESCO. V jeho centru naleznete asi 300 památkově chráněných objektů. Perlou Českého Krumlova je hrad a zámek. Tento druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice je zapsán na seznamu památek UNESCO. Během prohlídky navštívíte slavný Maškarní sál i zámecké divadlo, nejstarší barokní divadlo na světě. Zajímavostí jsou také místní medvědi, kteří se zde chovají od doby panování posledních Rožmberků.

Toto město s magickou atmosférou přináší také spousty zajímavých zážitků. Můžete vyrazit na výstavy, koncerty nebo festivaly. V centru města jsou pořádány historické akce, na kterých můžete ochutnat výtečnou medovinu, zaskotačit si s kejklíři nebo si vyzkoušet nejrůznější luky, kuše, praky i dřevěné meče.

Hrad a zámek Velhartice

V malém pošumavském městečku s impozantní atmosférou můžete navštívit ojedinělé dílo české hradní architektury, hrad Velhartice. Hradní areál je tvořen zříceninou starého gotického paláce a obytně obrannou věží Putnou. Obě tyto dominanty jsou propojeny mohutným kamenným mostem se čtyřmi lomenými oblouky. V roce 2012 byl navíc otevřen hradní pivovar.

Aktuálně můžete tedy navštívit nejen jednotlivé partie hradních staveb i zámku, ale také interiéry pivovaru. Pivovar slouží k nejrůznějším kulturním aktivitám, především výstavám a koncertům. Navíc se podařilo nalézt provozovatele restaurace, a tak se zde můžete osvěžit pivem a dát si něco dobrého k jídlu. Prohlídky jsou každoročně zpestřeny různorodými kulturními akcemi. Také zde si můžete vyzkoušet střelbu z kuše, luku nebo praku.

Zámek Konopiště

Dalším skvělým místem pro váš výlet je zámek Konopiště, původně gotický hrad ze 13. století. Konopiště je neodmyslitelně spojené se svým posledním šlechtickým majitelem Františkem Ferdinandem d’Este, který nechal zámek upravit do pseudohistorického romantického hradního stylu.

Po prohlídce zámku si projděte nádherný zámecký park, kterým prochází několik naučných stezek. Také si nenechte ujít Růžovou zahradu se skleníky, kde se pěstuje velké množství růží. Velké přízni se těší také zámecký medvěd Jiří. Ten má výběh na východní straně zámku v místě bývalého příkopu. Na protější straně pak naleznete loveckou střelnici.

Gotický hrad Kašperk

Nejvýše položený hrad v Čechách. Hrad na němž se natáčela pohádka Anděl Páně. Ano, řeč je o gotickém hradu Kašperk, který byl založen samotným Karlem IV. Hrad je obklopen šumavskou přírodu. Pokud si tedy chcete vychutnat krásné lesy a svěží vzduch Šumavy, vydejte se k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských hor.

Na Kašperku jsou pro vás připraveny prohlídky zaměřené na každodenní život na hradě i speciální prohlídky pro děti. Po prohlídce můžete osvěžit pitím a chutným jídlem z hradního občerstvení. A na odvážné návštěvníky čeká na nádvoří zkušený lučištník. Lukostřelba, střelba z kuše, výstřel z děla i chůze na chůdách. To vše si můžete na nádvoří hradu vyzkoušet.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!