Bajecnazenska.cz

Vy a cvičení: Je lepší větší počet opakování nebo těžší váhy?

Image courtesy of freedigitalphotos.netChcete si vybudovat svaly, ale nevíte, zda je při cvičení lepší spíše zvedat těžší váhy nebo zvýšit počet opakování? My vám to řekneme.

Pravdou je, že pokud chcete, aby vám rostli svaly, je potřeba dělat oboje – zvýšit počet opakování i zvedat těžší váhy – zejména pokud si nechcete přivodit žádné zranění.

Proč tomu tak je?

Když budete zvedat těžší váhy a dělat nižší počet opakování, vaše svaly budou objemné a ne vyrýsované. Navíc se tak i rychle vyčerpáte. To je důvod, proč zvedat lehčí váhy s vyšším počtem opakování se vám vyplatí daleko víc.

Váš nervový systém musí vaše svaly při zvedání těžké váhy přizpůsobit. Pokud použijete váhy poněkud lehčí a zároveň zvýšíte počet opakování, bude na vaši svalovou tkáň kladen menší nárok a váš nervový systém se zotaví daleko rychleji. Díky střídání těžkých a lehkých vah bude vaše svaly postupně posilovat a budou tedy i postupně růst – výsledky navíc uvidíte daleko rychleji.

Jak často cvičit?

Až příště půjdete do posilovny, nechoďte tam každý den, stačí jednou týdně, přičemž je potřeba zvedat skutečně těžší váhy – pro ženy alespoň 4 kilogramy, u kterých samozřejmě budete dělat třeba výpady nebo také dřepy. Musíte dodržovat i opakování – alespoň 3 sady po 6 opakováních. Aby se ale zabránilo nějakému zranění, vždy si mezi sadami na 3 minuty odpočiňte.

Nakonec samozřejmě počet opakování zvyšujte na 10 až 12. Nezapomeňte, že ale svaly potřebují jistý čas pro zregenerování, tudíž rozhodně nedoporučujeme cvičit každý den.Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!